אני מוסיף תרגילים בכל יום. תודה על הסבלנות!

ברוכים הבאים הבייתה

הרבה נכתב והרבה עוד ייכתב בספרי ההיסטוריה על השינויים שהעולם עבר בעקבות מגיפת הקורונה של שנת 2020. כל אחת ואחד מאיתנו חווו וחווים את זה בצורה ובעצימות שונה. הקורונה לא דילגה על עולם הספורט: בתקופות מסויימות היינו בסגר מוחלט ונאלצנו להתאמן בבית או לא להתאמן כלל, באחרות הוגבלנו ברדיוס של 100 מטרים מסביב לבית, פעילות הספורט הקבוצתי צומצמה ולאחר מכן חזרה עם מגבלות, חדרי הכושר נסגרו, נפתחו, נסגרו ונפתחו שוב ולמעשה על אף שנכון לרגע כתיבת שורות אלה, בהן מכוני הכושר פועלים, רבים עדיין לא מרגישים בטוח להיכנס למכון ולהצטופף עם עוד עשרות מתאמנים שמתנשפים מלוא ריאתם אל חלל אוויר שמעורבל ע"י מערכת אוורור ומסכן את כולם.

אותי הקורונה "תפסה" בתוך רוטינת אימונים קבועה ויציבה של שנתיים שכללה ביקור יומי לחדר הכושר. בהתחלה לקח לי מעט זמן להתאפס אבל ברגע שהבנתי שהקורונה לא הולכת לשום מקום ושאי אפשר לוותר על פעילות גופנית, במיוחד בתקופה שבה התנועה מוגבלת והאנשים מסוגרים בבתים - הייתי צריך להתאים את עצמי למצב ולתקופה. הימים הראשונים הרגישו כמו כלא: הייתי צריך לאלתר אימונים ופעילויות בשטח מוגבל (בתוך הבית ובחצר הבנין) וללא ציוד כושר מתאים.

ריצת 10 קילומטר בימי בידוד של 100 מטר
ריצת קורונה: 10 ק"מ ריצה במגבלות של רדיוס 100 מטר מסביב לבית

שגרת אימונים חדשה

ככל שהזמן חלף, ליקטתי לעצמי עוד ועוד תרגילים מהאינטרנט, מחברים ומהראש ורשמתי אותם על גבי נייר. גם דאגתי להצטייד במכשירים ועזרים לאימון: רצועת TRX שהזמנתי מדקטלון התעכבה בגלל הביקוש הגבוה, על גומיות התנגדות ומשקולות כבר לא היה מה לדבר - הכל נחטף והייתי צריך להזמין מחו"ל. גם מוט המתח שהתקנתי בתוך הבית, ואחד נוסף משולב מקבילים שקניתי הגיעו והותקנו.

האינטרנט כמובן עזר לי אבל הרגשתי שהמידע באינטרנט היה יותר מדי:

לקח לי חודשיים להרגיש שלם עם המשטר החדש שכלל ציוד ותרגילים שלא הייתי רגיל להם, סביבת אימון שונה ומשמעת אימונים לא פשוטה כשאין חברים להתאמן איתם ואין תמריצים חברתיים. וגם בסוף החודשיים האלה לא הפסקתי להשתפר: הגדלתי את מאגר התרגילים שלי ככה שבכל אימון יכולתי לגוון ולבחור מתוך מספר תרגילים שעובדים על אותו השריר. האימונים הפכו למגוונים ומהנים יותר מאימוני חדר הכושר של טרום תקופה הקורונה והתוצאות לא איחרו להגיע.

כשההגבלות הצטמצמו וחזרתי להתראות עם חברים ומכרים, כל התגובות היו זהות וחיוביות: כולם החמיאו לי שהתחטבתי ונבניתי ושאלו איך עשיתי את זה.

ואז הבנתי

הכל התחבר לי ופתאום לא הצלחתי לשחזר מדוע בכלל הייתי משלם כמה מאות שקלים בחודש על מכון כושר כשאני מגיע לתוצאות טובות יותר בבית ובחוץ ללא עלות גבוהה וקבועה (מלבד רכישת ציוד פעם אחת, שהוא לא יקר בכל מקרה), האוויר הפתוח בריא יותר מהמחנק של חדרי הכושר, הפעילות מגוונת ולבחירתי: יום אחד אני עושה אימון TRX מתחת לעץ בפארק, ביום אחר אני עובד על מכשירים באחת מגינות הכושר בחוף הים של תל אביב… יש יותר טוב מזה?

קיבלתי החלטה אישית שאני לא חוזר למכון כושר ושהפעילות שלי תהיה מעכשיו עצמאית: בבית, בחצר, בפארק ובים.

שנהיה בריאים, זו המטרה

אז למה שאשמור את כל הטוב הזה לעצמי?

החלטתי לשתף את מה שלמדתי עם כולם: בחינם ובאהבה, עם חיוך גדול.

נעים להכיר, שמול

במקצועי מתכנת ואיש מוצר, בעבודתי יזם עם היסטוריה של מספר מיזמי אינטרנט: רובם פעילים ומנוהלים על ידי, ואחד גדול שמכרתי לאחר 10 שנים.

חנון מחשבים שאוהב ומעריך ספורט, פעילות בחוץ ותזונה טבעונית בריאה. רץ למרחקים בינוניים, מטייל בטבע בארץ ובחו"ל, מטפס על קיר, צולל, שוחה ועושה SUP, ומתאמן (כמעט) כל יום אבל למרות כל אלה אני נטול הכשרה מקצועית בהדרכת ספורט ולכן חשוב שתקראו את זה.